ВЗЯТИ УЧАСТЬ У КУРСІ
Генетичне консультування в гінекологічній практиці: від пренатального скринінгу до тератології»
курс триває до 11 грудня
Загальна інформація
📅 Дати та розклад
Курс складається із 7 онлайн лекцій
▶️ Доступ до перегляду
– Доступ до кожного заняття курсу буде надходити на Вашу пошту за день до початку Заняття та у день заняття за 1 годину до початку
– Якщо Ви не отримали доступ за 1 годину до початку заняття – напишіть нам на пошту foundation.rimon@gmail.com
УВАГА❗️ Не передавайте нікому ваш логін та пароль, адже вони індивідуальні і переглядати записи можна лише з одного пристрою. Якщо хтось зайшов за вашим логіном і паролем – ви вже не зможете одночасно переглядати записи.
🎥 Терміни доступу до записів
Запис курсу буде доступний протягом 2 місяців після завершення. До 28.02.2025р.
🗣 Комунікація із доповідачами
Для комунікації з викладачами Ви можете писати в чаті під час прямого ефіру заняття (якщо питання виникають під час лекції) або писати в Telegram-чаті та на електронну адресу foundation.rimon@gmail.com (вказуйте свої прізвище та імʼя), якщо питання виникає після лекції.
👨💻👩💻 Комунікація із технічною підтримкою курсу
Щодо організаційних питань – ви можете писати на пошту foundation.rimon@gmail.com або звертатися за номером телефону +380990105039
До участі запрошуються:
представники спеціальностей: Лабораторна генетика, Медична генетика, Педіатрія, Неврологія, Репродуктологія, Акушерство та гінекологія, Загальна практика — сімейна медицина, Клінічна лабораторна діагностика, Патологічна анатомія, Терапія.
• лікарі усіх спеціальностей та фахівці лабораторної діагностики, які стикаються в своїй практиці з результатами генетичних досліджень, генетичними методами аналізу, випадками генетично детермінованих хвороб. Та Спеціальності професіоналів з вищою немедичною освітою, які працюють в системі охорони здоров’я: Генетика лабораторна, Цитоморфологія / клінічна лабораторна діагностика
Старт
30 жовтня
Розклад
щосереди о 19:00
Тривалість
7 тижнів
Формат
Онлайн
Мова
українська
Сертифікат*
20 балів
Лектор:
Наталія Матійців
Кандидат біологічних наук, доцент кафедри генетики і біотехнології Львівського національного університету імені Івана Франка. Генетик-консультант у науковому медико-генетичному центрі «ЛеоГЕН» https://orcid.org/0000-0002-1582-2037. Викладає дисципліни: «Генетика», «Медична генетика», «Основи репродуктивної біології людини», «Медико-генетичне консультування». Галузь наукових інтересів – морфологічні характеристики та генетична регуляція дегенерації мозку дрозофіли, пошук профілактичних та терапевтичних засобів, генетика старіння, генетичний контроль поведінкових реакцій.
Програма:
30.10 Заняття 1
Пренатальний скринінг.
Мета скринінгу під час вагітності. Роль вікового ризику. Комбінований скринінг. Маркери патології плода. Індивідуальний ризик. НІПТ (неінвазивний пренатальний тест): принцип методу та інтерпретація результату. Покази для пренатальної діагностики.
06.11 Заняття 2
Пренатальна діагностика.
Мета та завдання інвазивної діагностки. Біопсія ворсин хоріону. Амніоцентез. Кордоцентез. Ризики ускладнень та ефективність. Плацентарний мозаїцизм. Вибір методу генетичного аналізу.
13.11 Заняття 3
Клінічні випадки пренатального скринінгу та діагностики.
20.11 Заняття 4
Навикове невиношування вагітності.
Критерії навикового невиношування. Генетичний фактор спонтанного переривання вагітності. Особливості каріотипу. Інші фатори: анатомічні, АФС, ендокринні. Імунологічний фактор. Фактори ризику тромбофілії. Загальні рекомендації з планування вагітності, роль генетичних тестів у них. Скринінг пари на носійство рецесивних мутацій.
27.11 Заняття 5
Генетичні аналізи у репродуктології.
Покази для генетичних аналізів при обстеженнях з приводу безпліддя. Особливі рекомендації за умови наявності генетичних причин зміни фертильності. ПГД (передімплантаційна генетична діагностика): покази, методи, інтерпретація результатів.
04.12 Заняття 6
Клінічні випадки генетичної діагностики за навикового невиношування та у програмі ДРТ (допоміжних репродуктивних технологій).
11.12 Заняття 7
Тератологія.
Історія виникнення тератології – талідомідна трагедія. Типи тератогенів. Критичні періоди розвитку плода. Лікарські засоби, як потенційні тератогени – принципи оцінки ризику. Алкоголь та розвиток ФАС. Метаболічні особливості матері як можливі тератогенні фактори. Біологічні тератогени. TORCH інфекції. Фізичні тератогени.
Найпоширеніші запитання:
7 тижнів, щосереди буде лекція
Зустрічі відбуватимуться щотижня, у середу, о 19:00.
Одна лекція триватиме 60 хвилин + сесія питання-відповіді.
Перед кожним заняттям ви отримуватимете індивідуальне посилання на підключення: за 1 день до лекції, за годину у день лекції, та коли розпочнеться лекція. А також після завершення лекції – на пошту надійде лист з записом.
Ні. На даному курсі не передбачені домашні завдання.
Так. Учасник має можливість отримати сертифікат участі за умови присутності онлайн на лекціях не менше 70% загального часу, тобто відвідати мінімум 5 лекцій.
Після закінчення лекції, через пару годин на вашу пошту надійде посилання на запис. Це посилання буде дійсне до кінця курсу та після його закінчення ще 2 місяці.
Ви можете задавати питання після завершення лекції, онлайн. А також є можливість написати на пошту foundation.rimon@gmail.com. Або написати у загальну групу у Telegram-чаті..
Так, звісно. Напишіть, будь ласка, на нашу пошту – foundation@rimon.in.ua або у вайбер номер вайберу і менеджер вас проконсультує.
*Захід внесено до Переліку заходів БПР 2024 року. Бали нараховуються за критеріями нарахування балів безперервного професійного розвитку відповідно до Наказу Міністерства охорони здоров’я України від 22 лютого 2019 року №446
№1002420 Майстер-клас «Генетичне консультування в гінекологічній практиці: від пренатального скринінгу до тератології»
Умови отримання сертифіката:
• Успішне проходження тестування з кількістю правильних відповідей не менше 60%, яке відбудеться ВИКЛЮЧНО в останній день заходу 11 грудня.
• Присутність на заняттях – не менше 70% часу (необхідно бути присутнім онлайн мінімум на 5ох заняттях)
Після успішного проходження тестування:
• Ви отримаєте сертифікат учасника 20 балів протягом 21 календарного дня.